Jak wybrać firmę, która stworzy stronę www?

Najprostsza odpowiedź, to wybrać mnie – projektowanie witryn internetowych :). Choć oczywiście istnieje wiele dobrych firm i każdy może znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze, to nie dać się oszukać. Ten rynek przesycony jest zleceniobiorcami, którzy za bardzo małe pieniądze są w stanie wykonać stronę internetową. Problem w tym, że zazwyczaj od patrzenia na taką witrynę pękają oczy. A brzydka reklama to antyreklama. Więc jak się nie dać wyrolować? Czytaj dalej »

Jak dodawać teksty w CMS przyjazne pozycjonowaniu?

Poniżej garść informacji na temat formatowania tekstu, które mogą się przydać podczas edytowania treści na stronie (czy nawet w wordzie 🙂 ).  Jeśli nasza strona posiada panel zarządzania i mamy możliwość dodawania nowych tekstów, dobrze jest to robić z głową.  Ostylowany tekst zawiera więcej informacji, niż tylko to, co widać gołym okiem. Ważne jest by był semantycznie spójny, poukładany. Ważne dla wyszukiwarek (pozycjonowanie), dla przeglądarek wyświetlających stronę w nietypowy sposób (np. tryb tekstowy, telefony komórkowe), dla programów czytających osobom niewidomym, dla wygody osób zwyczajnie przeglądających stronę.

Najsamprzód 🙂 należy zauważyć, iż nie każdy panel zarządzania daje nam możliwość pełnej kontroli nad tekstem. Czasem możemy zaledwie dodawać czysty tekst. W przypadku nowoczesnych systemów zarządzania treścią mamy zwykle możliwości  podobne do typowego edytora tekstu. Dodatkowo pojawia się też opcja zmiany edytora – przełączania się między trybem WYSIWYG, a podglądem kodu html. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność – dobrze jest czasem podejrzeć kod drzemiący pod tekstem. Czytaj dalej »